#2017-08-20 22:59:03 

Trawiasta

Użytkownik

Dzien dobry, mam niepełnosprawnego syna i walka o jego zdrowie pochlania wiekszosc domowego budżetu, postanowiłam pojechac do pracy do Niemiec jako opiekunka osób starszych, pewne doswiadczenie już mam, ale czego mege się spodziewac i jaki bedzie zakres moich obowiązków?
#2017-08-20 23:48:30 

Topór

Użytkownik

Skoro sama opiekujesz sie chorym synem chyba mozesz sobie wyobrazić z czym się wiąze taka opieka nie?
#2017-08-21 00:47:41 

ObywatelkaRP

Użytkownik

Cos taki niemiły przeciez opieka nad osobą starszą rozni się od opieki nad dzieckiem chorym czy niepełnosprawnym nawet takim pełnoletnim, więc nic dziwnego ze ktos pyta czego może się spodziewać.
#2017-08-21 01:31:00 

Skryty

Użytkownik

Ale seniorzy czesto są schorowani i wymagają pomocy w najprostszych czynnoscich, wiec twoje doswiadczenie w opiece nad niepełnosprawnym synem na pewno sie przyda.
#2017-08-21 03:28:45 

KroplaMiodu

Użytkownik

Niedawno czytałam artykul na temat obowiązków opiekunki osób starszych w Niemczech i nie tylko, oprócz codziennych obowiązkow, jak prowadzenie domu i gotowanie, mile widziane jest ukonczenie kursu pierwszej pomocy, umiejętnosc obsługi sprzętu medycznego czy rehabilitacyjnego, ja stwierdziłam ze to nie dla mnie, ale ty spróbuj.
#2017-08-21 06:07:02 

Lolo

Użytkownik

Czemu mówisz ze to nie dla ciebie? czasem faktycznie jest potrzebna wieksza wiedza medyczna, tak jak w przypadku ogłoszenia z linka http://laxocare.pl/oferty-pracy/opieka-pani-wilhermsdorf/, gdzie potrzebna jest pomoc w opiece nad 92-letnią panią po wylewie ale nie zawsze tak jest, czasem wystarczy pomoc w prowadzeniu domu, przypominanie o lekach i dotrzymywanie towarzystwa.
#2017-08-21 07:50:51 

Harasinka

Użytkownik

Niemniej jednak opieka nad osobą starszą wymaga duzej empatii i cierpliwosci, nie kazdy się do niej nadaje, ale osoba mająca w rodzinie kogoś niesprawnego na pewno się sprawdzi, a pensja ok. 1400 euro doskonale podreperuje domowy budzet, a kto wie może w Niemczech nawiążesz kontakty i pojawi sie szansa na jakies innowacyjne leczenie syna?
#2017-08-21 08:21:00 

Trawiasta

Użytkownik

Dzieki, bardzo mi pomogliscie i utwierdziliscie mnie w przekonaniu, ze moge jechac do pracy jako opiekunka osób starszych do Niemiec, po powrocie napisze o swoich wrażeniach.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015