#2016-08-29 18:37:53 

LaikONA

Użytkownik

Hej kochani! Na ogrzewanie wody w tym okresie, o którym mowa w temacie, mam obecnie termę, która średnio się tak naprawdę spisuje. Drażni mnie to, jak muszę manipulować kurkiem, by uzyskać taką wodę, jaką bym chciała mieć w kranie ;(. Wobec tego szukam jakiegoś inego rozwiązania, dzięki któremu mogłabym skutecznie ogrzać wodę użytkową. Poradźcie coś proszę :)
#2016-08-29 21:37:00 

Skryty

Użytkownik

Uu to koleżanka ma kiepską termę, albo dosyć staraą :) Ale wiesz co? Wydaje mi się, że chyba i tak od elektrycznego ogrzania wody lepsze będą pompy ciepła powietrze-woda. To jest tak, że z energii cząsteczek powietrza uzyskujesz energię cieplną, którą ogrzewasz albo dom, albo CWU. Jak to możliwe? Mnie nie pytaj, nie jestem fizykiem :D
#2016-08-30 00:27:33 

Topór

Użytkownik

To jedno rozwiązanie, innym są coraz bardziej popularne solary i te mogę polecić osobiście, bo mam takie osobiście na dachu i jestem z nich bardzo zadowolony. Raz, że firma, która mi je zakładała, to fachowcy, którzy ustawili je tak, by jak najwięcej energii pozyskiwały, dwa, że w dobrej cenie były, to grzech było nie wziąć (co poniektórzy jeszcze decydują się na dofinansowanie).
#2016-08-30 03:01:19 

LaikONA

Użytkownik

A co to za firma była? Instalują tylko solary, czy coś jeszcze?
#2016-08-30 04:23:36 

Topór

Użytkownik

Wiesz co, z tego co ja się orientuję, to mają też i niemały katalog kotłów centralnego ogrzewania. Tam widziałem na stronie, że są to zarówno z automatycznym podajnikiem, jak i zasypywane. W ogóle to spece od systemów grzewczych. Podsyłam Ci na prywatnej wiadomości kontakt do nich, co byś mogła się skonsultować, co by było dla Ciebie najlepsze :)
#2016-08-30 06:04:49 

LaikONA

Użytkownik

mam, dostałam wiadomość, jutro będę dzwonić :) dzięki serdeczne!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015