#2016-05-11 16:45:53 

PrestigeMan

Użytkownik

Cześć wyjeżdżam za granice i potrzebuję zostawić pełnomocnictwo mojej dziewczynie żeby załatwiła mi kilka spraw. W rzeczy samej nie jesteśmy jeszcze po ślubie, zatem w świetle przepisów to dla mnie obca osoba. Wiem że można cos takiego zostawić, bo kumpel mi o tym kiedyś wspominał. Będę wdzięczny za porady.
#2016-05-11 17:48:19 

Harasinka

Użytkownik

A co dokładnie chcesz zrobić przez pełnomocnika?
#2016-05-11 20:13:59 

Lolo

Użytkownik

Właśnie, bo nie napisałeś, a to ma znaczenie.
#2016-05-11 22:27:01 

Bankomat

Użytkownik

Czyli tak, osoby z rodziny mogą dokonywać niektórych czynności bez pełnomocnictwa, zwłaszcza przedstawiciel ustawowy ma w tym zakresie dość duże możliwości, w zasadzie to jest upoważniony do dokonywania czynności w imieniu reprezentowanego wszystkiego i nie potrzeba tu pełnomocnictwa.
#2016-05-11 22:59:25 

Harasinka

Użytkownik

Nie wiem czy kolega wyżej doczytał, ale oni nie są po ślubie, więc nie zachodzi tu przedstawicielstwo ustawowe. Byłoby tak, gdyby byli małżonkami w świetle prawa cywilnego. A pytamy co chcesz zrobić, bo mozna udzielić pełnomocnictwa do dokonania jeden czynności kilku lub pełnomocnictwa ogólnego. No więc jakiego rodzaju pełnomocnictwo wchodziłoby w grę?
#2016-05-12 00:28:05 

PrestigeMan

Użytkownik

Chciałbym żeby dziewczyna odbierała za mnie listy i wynagrodzenie z firmy w której pracuję, bo nie mam konta, a wiadomo że jak jestem w delegacji, to się nie rozdwoję. Dodatkowo chciałbym żeby za te pieniadze kupiła mi mały ogródek działkowy.
#2016-05-12 02:01:07 

Harasinka

Użytkownik

No to tak, do odbierania listów musi być specjalne pełnomocnisto pocztowe, udziela się go właśnie na poczcie. Do odbioru wynagrodzenia musi być sporządzone osobne pełnomocnictwo na piśmie najlepiej, zawierające wasze dane i czynność do którj upoważniasz dziewczynę, czyli do odbioru wynagrodzenia. A co do pełnomocnictwa do kupna działki to akt notarialny.
#2016-05-12 03:36:43 

PrestigeMan

Użytkownik

Akt notarialny? Nie chce kupowac domu czy dużej nieruchomości, tylko mały ogródek działkowy pod chorzowem, gdzie mieszkam. To nie wystarczy na piśmie coś tam naskrobać jak w przypadku wynagrodzenia?
#2016-05-12 04:45:29 

Harasinka

Użytkownik

Nie da rady. Tutaj forma płnomocnistwa jest pochodną formy wymaganej do dokonania czynności dla której jest udzielane, czyli aktu notarialnego. Także znajdź jakiegoś notariusza w Chorzowie, pójdź do niego sam lub z osobą której takiego pełnomocnictwa chcesz udzielić, weźcie ze sobą dowody osobiste i tyle. Notariusz już będzie wiedział co zrobić.
#2016-05-12 06:38:20 

KroplaMiodu

Użytkownik

Nie musi iść z osobą której udziela pełnomocnictwa, może pójśc sam, zobacz w zakładce dokumenty: kancelarianotarialnakatowice.pl, wystarczy, że będziesz miał dane tej osoby i dane nieruchomości. Pełnomocnictwo nie wymaga przyjęcia, więc musi być tylko mocodawca.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015