#2016-02-19 00:38:55 

Frimmaker

Użytkownik

Witajcie. Mam nadzieje, że wśród forumowiczów znajdzie się choć kilka osób, ktore prowadzą własne sklepy spożywcze i będą mogli coś podpowiedzieć początkującemu? Zdecydowalem się na uruchomienie sklepu w posiadanym lokalu. Szukam teraz sprzętu chłodniczego i mam z tym niemały problem. Zupełnie nie orientuje się, ktore firmy oferują najlepsze sprzęty. Oczywiście mowa o firmach oferujących rozsadne ceny :) Podpowiecie coś?
#2016-02-19 03:22:40 

JędzaKasia

Użytkownik

Jestes pewien, że sklep spożywczy to dobry pomysl na biznes? Zastanów się nad tym kilka razy, bo możesz się niemiło rozczarować.
#2016-02-19 06:20:14 

Frimmaker

Użytkownik

Robiłem kalkulacje i nawet pesymistyczny scenariusz pozwoli mi sie utrzymac, dlatego nie boje się ryzyka. Moze też dla tego, że mam swój lokal, wiec nie muszę płacić wysokiego czynszu.
#2016-02-19 08:23:46 

LaikONA

Użytkownik

Na pewno własny lokal to duża oszczędność, ale wracając do tematu – ja mam wyposażenie sklepu firmy Es System K i jestem bardzo zadowolona. Jak dotad nie miałam zadnej awarii i mam nadzieje, że tak pozostanie jeszcze przez kilka lat.

#2016-02-19 09:46:04 

Frimmaker

Użytkownik

Dziekuje Ci za polecenie konkretnej firmy. Sprawdzilem i rzeczywiście mają ciekawą ofertę. Nie wiem jeszcze jak kształtują się ceny, ale na pewno to sprawdze, bo wlasnie czegoś takiego szukam do mojego sklepu.
#2016-02-19 11:46:08 

Skoczko

Użytkownik

Powiem tak, jeśli interesuje Cię dobra lada chłodnicza (essystemk.pl/index.php?p=m&idg=pr,11,400,414) cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Niestety wysoka jakość kosztuje. Wierz mi, że czasem lepiej dac więcej za sprzęt i Cieszyc się wysoką jakością, niż systematycznie wydawać kupę kasy na usuwanie awarii i części zamienne. Konketnej marki Ci nie mogę polecić, ale z doświadczenia wiem, że tanie zwykle nie jest dobre.

#2016-02-19 12:32:46 

Frimmaker

Użytkownik

Dzieki. Też jestem wierny tej zasadzie, ale kilkukrotnie przejechałem się na drogich sprzętach, dlatego nie sugeruje się już ceną. Bardziej dla nie wartościowe są opinie użytkowników, dlatego zdecydowałem się zadac to pytanie na forum. Mam nadzieje, że jeszcze ktoś się wypowie i poleci sprawdzonego producenta czy niezawodny sprzęt.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015